ruske-stroje.cz

Nekompromisní síla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zzgt

ZZGT (OJSC) - Zavoložský závod pásových traktorů

Zavoložský závod na pásové traktory byl založen v roce 1949 jako zařízení zaměřené na opravy a údržbu stavební techniky, včetně buldozerů, traktorů, bagrů a dalších zařízení. Tato společnost se specializuje na provádění rozsáhlých oprav a renovací různých stavebních strojů.

Během výstavby hydroelektrárny Gorkého podnik organizoval výrobu kovových konstrukcí, které byly nezbytné pro průběh stavby. Tímto způsobem byla výrobní kapacita podniku zvýšena díky zprovoznění nových dílen.

Po dokončení výstavby vodní elektrárny v roce 1956 se podnik změnil a začal se specializovat na výrobu vysokotlakých nádob pro potřeby budované chemičky v Dzeržinsku. V tomto období dostal podnik název Zavolzhsky závod „Khimmash“ a po dobu přibližně deseti let se zabýval výrobou různých zařízení pro chemický průmysl.

Během rozvoje Dálného severu, zejména v oblasti ropného a plynárenského komplexu SSSR, byla poptávka po plovoucích terénních vozidlech. Tyto vozidla byla potřeba pro přepravu obrovského množství nákladu v extrémních podmínkách, přes neprostupné bažiny v létě a extrémně nízké teploty v zimě. To vedlo k potřebě výroby terénních vozidel speciálně pro tyto podmínky.

V roce 1967 byl podnik „Khimmash“ reorganizován na OJSC Zavolzhsky Crawler Tractor Plant (ZZGT) na základě vládního rozhodnutí. V téže době byl podnik začleněn do závodu Gorky Automobile Plant (GAZ). Nová specializace vyžadovala kompletní rekonstrukci, vytvoření nových výrobních závodů, konstrukčních oddělení, přeškolení pracovníků a zřízení vlastního vývojového oddělení. Za pouhých šest let od této reorganizace byl vyroben experimentální model prvního terénního vozidla GAZ-71, který brzy následoval sériovou výrobou. Následně bylo uvedeno na trh více než 20 modelů terénních vozidel.

Vzhledem k rostoucímu trhu v SSSR byla společnost přeměněna na akciovou společnost v roce 1993. V květnu 2012 byl otevřen společný podnik s americkou korporací Terex.

zzgt.txt · Poslední úprava: 26/06/2023 12:09 autor: ruske-stroje.cz