ruske-stroje.cz

Nekompromisní síla

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


nami

NAMI - Национальный автомобильный исследовательский и развития институт

NAMI je zkratka pro „Národní automobilový výzkumný a vývojový institut“, což byla sovětská výzkumná a vývojová organizace, která se specializovala na vývoj automobilů a dalších vozidel.

Institut byl založen v roce 1933 a měl sídlo v Moskvě. Jeho hlavním cílem bylo vyvíjet nové technologie a inovativní řešení pro sovětský automobilový průmysl. Během druhé světové války se institut podílel na vývoji vojenských vozidel, jako jsou tanky a obrněné transportéry.

Výběr modelů

  • NAMI-1: První vozidlo se samonosnou karoserií vyvinuté v Sovětském svazu v roce 1934. Tento model byl navržen pro použití na silnicích s nízkou kvalitou povrchu a měl vynikající jízdní vlastnosti na nerovném terénu.
  • NAMI-0135: První sovětský elektromobil vyvinutý v roce 1961. Tento malý vůz byl určen pro městské prostředí a byl vybaven elektromotorem s výkonem 5 kW. Jeho maximální rychlost byla 60 km/h a dojezd 100 km.
  • NAMI-0284: Terénní vozidlo s pohonem všech kol, vyvinuté v roce 1971. Tento model byl navržen pro použití v náročném terénu a byl vybaven vysokou světlou výškou a velkými pneumatikami pro lepší průchodnost. Jeho pohon zajišťovala čtyřstupňová automatická převodovka a měl vysokou průchodnost i v extrémních podmínkách.
  • NAMI-0237: Nákladní vůz vyvinutý v roce 1961, který byl vybaven vzduchem chlazeným dieslovým motorem o výkonu 100 koní. Tento model byl navržen pro použití v těžkém terénu a měl velkou nosnost.
  • NAMI-0294: Autobus pro dálkové přepravy, který byl vyvinut v roce 1987. Tento model byl vybaven moderními technologiemi a měl prostorný interiér s pohodlnými sedadly pro cestující. Měl také klimatizaci a moderní zabezpečovací systémy pro zvýšení bezpečnosti.

Tyto modely vozidel byly vynikající příklady inovativních řešení a technologií, které byly vyvinuty v rámci NAMI, a měly vliv na vývoj automobilového průmyslu v Sovětském svazu.

Dnes je NAMI známý jako Ruský výzkumný a vývojový automobilový institut (v ruštině Российский научно-исследовательский автомобильный институт, zkráceně РНИАИ), který je součástí státní korporace Rostec a zaměřuje se na vývoj nových technologií v oblasti automobilového průmyslu a na podporu ruského průmyslu.

nami.txt · Poslední úprava: 15/06/2023 15:01 autor: ruske-stroje.cz